See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Busstransporter - Skolbuss UH-2023-384
Beskrivning: Sundsvall och Timrå kommun upphandlar skolbusstransporter. Transporterna kommer att ske med bussar av olika storlek beroende på antal elever på olika skolor. Planerad trafikstart är 15 augusti 2025 med undantag för delar av linjesträckning Stöde med start 2026-08-12.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Busstransporter Sundsvall
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89168:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Busstransporter Timrå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89168:Lot:2