96409-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Brandskyddstjänster
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sotning och brandskyddskontroll
Referensnummer: VRTJ 2023-000124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänstekoncessionen avser brandskyddskontroll och rengöring (sotning) i Alvesta kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 90915000 Ugns- och skorstenssotning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen