See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster för stiftelser
Beskrivning: Länsstyrelsen ska enligt gällande lagstiftning utse och entlediga revisor i vissa stiftelser. Vilka stiftelser det handlar om framgår av underlaget. Stiftelserna förvaltas av ett antal olika statliga myndigheter i s.k. anknuten förvaltning. Upphandlingen genomförs av Länsstyrelsen, men avtal sluts mellan utsedda revisionsbyråer/revisorer och stiftelsernas förvaltare med beaktande av villkoren för upphandlingen.
Intern identifierare: 114-44930-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000