Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorieteknisk inredning - Dragskåp
Referensnummer: 2020-O000150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39141500 Dragskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av 32 st. dragskåp i samband med uppförande av ny servicebyggnad 57 inom ramen för NSM-projekten med möjlighet till option på ytterligare 10 st. för fri placering inom Region Skåne under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen