Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leveransavtal båttransportvagnar
Referensnummer: 23FMVU8173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34223300 Släpvagnar
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV avser till Försvarsmakten upphandla ett leveransavtal gällande båttransportvagn, i form av släpvagn, att använda bland annat vid transport av G-båt. Leveransavtalet omfattar 15 st båttransportvagnar. Som del i avtalet ingår option på att vid ett eller flera tillfällen köpa upp till ytterligare 35 st båttransportvagnar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar, 34223300 Släpvagnar, 34223330 Mobila släpvagnsenheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen