9656-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Förmedling av läkare
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klinisk patologi, bemanning och vård
Referensnummer: HSN 1016-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal för
• granskning av patologiska och cytologiska undersökningar på distans,
• inhyrning av specialistläkare, cytodiagnostiker och laboratoriepersonal för arbete på plats inom avdelningen för klinisk patologi
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Distansgranskning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79625000 Förmedling av läkare, 85111000 Sjukhustjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bemmaningstjänst: Specialistläkare inom Patologi/Cytologi
Del nr: 2
Bemanningstjänst: Specialistläkare inom hematopatologi
Del nr: 3
Bemanningstjänst: Cytodiagnostiker
Del nr: 4
Bemanningstjänst: Laboratoriepersonal
Del nr: 5