96564-2017 - ÄndringSverige-Borlänge: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av gräsytor klass II och klass III samt skötsel av grusytor och genomfarter.
Referensnummer: ABBE 2017/263
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Skötsel gräsytor klass II (slaghacksytor, släntytor och obebyggda tomter) och gräsytor klass III (dikesslåtter efter gång- och cykelvägar) i Borlänge kommun.
Skötsel av grusytor (i parker, lekplatser och andra allmänna platser, uppdelade i 3 olika klassningar) i Borlänge kommun och genomfarter i Borlänge tätort.