96581-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Alingsås: Pumpstation för spillvatten
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyanläggning av spill- och vattenledningar, pumpstationer m.m. i Hulabäck
Referensnummer: 19/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232431 Pumpstation för spillvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyanläggning av spill- och vattenledningar, pumpstationer m.m. I hulabäck. För mer information, se förfrågningsunderlaget.
Grundläggande kapacitetskrav
Resurser och erfarenhet
Krav på dokumenterade system/rutiner
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen