96588-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Integrationsplattform- Luleå kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIntegrationsplattform- Luleå kommun
BeskrivningLuleå kommun avser att upphandla en ny integrationsplattform som ska fungera som en central hubb för beställarens samtliga integrationsbehov. Denna plattform ska inkludera en kraftfull API-gateway för att hantera och säkra API-anrop, vilket är avgörande för att möjliggöra smidig kommunikation mellan olika system och tjänster. Sammanfattningsvis ska den nya integrationsplattformen för Luleå kommun vara en robust, säker och framtidssäker lösning som stödjer beställarens digitala utveckling och effektivitet.
Intern identifierareKLF 2025/171
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareIntegrationsplattform- Luleå kommun