96602-2020 - ResultatSverige-Umeå: Kontrastmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontrastinjektor med tillbehör
Referensnummer: HSN 900-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33696800 Kontrastmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar kontrastinjektor avsedd för vanligt förekommande MR-undersökningar inom Region Västerbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33696800 Kontrastmedel, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen