Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalisering av Jägarexamens teoriprov
Referensnummer: NV-01289-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48931000 Programvara för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av digital lösning för Jägarexamens teoriprov
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 72224100 Planering av systemimplementation, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen