96743-2020 - ResultatSverige-Örebro: Kopieringspapper
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopieringspapper
Referensnummer: Ks 1236/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30197643 Kopieringspapper
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på Kopieringspapper för leverans till de upphandlande myndigheterna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avseende kopieringspapper för Örebro kommun, bolag, förbund samt länssamverkan.
Inledning
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Denna upphandling avser Ramavtal avseende kopieringspapper.
Upphandlande myndighet.
Volym 2018. (SEK).
Arboga kommun
170 000
Askersunds kommun
130 000
Degerfors kommun
80 000
Hallsbergs kommun
Hällefors kommun
160 000
Karlskoga kommun
390 000
Kumla kommun
260 000
Kungsörs kommun
Köpings Bostads AB
15 000
Köpings kommun
330 000
Laxå kommun
70 000
Lekebergs kommun
75 000
Lindesberg kommun
310 000
Ljusnarsbergs kommun
40 000
Nora kommun
110 000
Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen
20 000
Surahammars kommun
140 000
Sydnärkes utbildningsförbund
50 000
Västra Mälardalens kommunalförbund
Örebro kommun
1 460 000
Örebro parkering AB
N/a
KBAB Service AB
Nerikes Brandkår kommunalförbund
10 000
Storfors kommun
Summa
4 140 000
Angiven volym är endast en uppskattning, upphandlande myndigheten garanterar inga volymer.
Upphandlande myndigheter
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet
212000-2122 Arboga kommun 212000-1983 Askersunds kommun 212000-1934 Degerfors kommun 212000-1926 Hallsbergs kommun 212000-1942 Hällefors kommun 212000-1991 Karlskoga kommun 556033-7452 KBAB Service AB 212000-1975 Kumla kommun 212000-2056 Kungsörs kommun556014-9758 Köpings Bostads AB 212000-2114 Köpings kommun 212000-1918 Laxå kommun 212000-2981 Lekebergs kommun 212000-2015 Lindesbergs kommun 212000-1959 Ljusnarsbergs kommun 222000-1016 Nerikes Brandkår 212000-2007 Nora kommun 222000-1487 Samhällsbyggnad Bergslagen 212000-2031 Surahammars kommun 212000-1785 Storfors kommun 222000-1180 Sydnärkes utbildningsförbund 222000-1578 Västra Mälardalens Kommunalförbund 212000-1967 Örebro kommun 559149-1641 Örebro Parkering AB