96813-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Andra samhälleliga och personliga tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal arbetsrelaterat stöd
Referensnummer: V-2018-0136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH:s viktigaste tillgång/resurs är dess personal. KTH:s strävan är att alla medarbetares kompetens ska komma till sin rätt i deras yrkesutövning för att kunna nå KTH:s mål. I denna stimulerande men kravfyllda miljö är det också viktigt att som chef/medarbetare hålla sig anställningsbar. En mycket viktig förutsättning för detta är att KTH erbjuder goda arbetsvillkor och relevant stöd vid behov.
KTH behöver därför kunna erbjuda arbetsrelaterat stöd som skiljer sig från det stöd som ges från HR-funktionen och vår upphandlade företagshälsovård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser arbetsrelaterat stöd inom områdena Utredningstjänst i komplexa personalärenden, Karriärväxlingstjänst i komplexa personalärenden, Livs och karriärplanering, samt vissa övriga tjänster.