96838-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Aktomslag
Referensnummer: 2023/154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende olika typer av aktomslag till Sveriges Domstolar enligt upphandlingsdokument. Dnr 2023/154.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål, 79560000 Arkivering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar kraftiga aktomslag, tunna aktomslag och registerblad.