2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevadministrativt system till gymnasie och VUX
Beskrivning: Upphandlingen avser ett verksamhetssystem för elevadministration till gymnasie och vuxenutbildningen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Verksamhetssystem till gymnasie och VUX
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95033:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48931000 Programvara för utbildning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster