96879-2026 - Resultat
Sverige – Tyngre motorfordon – Slambil och slamsugningskärror
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slambil och slamsugningskärror
Beskrivning: Upphandlingen avser en fabriksny slambil och två fabriksnya slamsugningskärror. Upphandlingen är uppdelad i två separata anbudsområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 Slambil
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121531:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144410 Slamsugare
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2. Slamsugningskärror
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121531:Lot:2