96882-2020 - ÄndringSverige-Luleå: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Laboratorieprodukter förbrukningsmaterial Region Norrbotten Del 2
Referensnummer: 2258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på förbrukningsmaterial inom området laboratorieprodukter.
Upphandlingen omfattar varukorgarna Burkar, hinkar och flaskor, Kemikalier, Rör och proppar, Snabbtester, Tillbehör till Clinitek, Tillbehör till i-STAT, Transferpipetter och pipettspetsar, Transport & Övrigt.