96883-2020 - ÄndringSverige-Älmhult: Lastbilar med flak och tipptruckar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med tillhörande material och tjänster
Referensnummer: 20/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Krav på lastbilen
S ska
Nämna den fullständiga beteckningen av den offererade lastbil-modellen i bilaga kravspecifikation
Bifoga anbudet teknisk information för den offererade lastbilen
Lastbilen ska
Vara fabriksny, maximalt ett år gammal (räknad från tillverkningsdatum), har gått max 300 mil och K är första ägaren som använder lastbilen för transport av material.
Uppfylla alla i bilaga kravspecifikation nämnda krav. S ska bekräfta i bilaga kravspecifikation om respektive krav uppfylls och bifoga anbudet bilagan kravspecifikation för den offererade lastbilen.
Utbildning
Introduktion
Senast en vecka efter leverans av den avtalade lastbilen ska K:s personal utbildas på svenska i Älmhults kommun, Bäckgatan 15C för hantering och användning av lastbilens alla funktioner. Manual på svenska följer med leveransen. Både utbildningen och manual ingår i avtalspriset. Inga andra kostnader tillkommer.