Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till förvaltarenheten, ver 2
Referensnummer: 22/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad, Socialförvaltningen Centrum genomför en upphandling av ett verksamhetssystem till förvaltarenheten. Systemet ska användas av förvaltarenhetens ställföreträdare där avsikten är att samtlig dokumentation beträffande brukare ska registreras. Leverantören ska ansvara för drift och förvaltning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen