Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI inför upphandling av IT-drifttjänster
Referensnummer: SPF2020-001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialfastigheter vill inför upphandling få en ny syn på ett antal frågor rörande hur marknadens erbjudanden ser ut. Hur man bör eller kan ställa krav samt vilka delar av Specialfastigheters IT-stöd som bör eller kan upphandlas som en helhet och vilka delar som bäst hanteras i separata avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Specialfastigheter vill inför upphandling få en ny syn på ett antal frågor rörande hur marknadens erbjudanden ser ut, hur man bör eller kan ställa krav samt vilka delar av Specialfastigheters IT-stöd som bör eller kan upphandlas som en helhet och vilka delar som bäst hanteras i separata avtal.