2. Förfarande
Förfarande
Titel: Budtransporter
Beskrivning: Region Dalarna avser upphandla budtransporter som ska täcka de behov som regionen själva inte kan hantera.
Intern identifierare: SN 2025/148
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64120000 Budtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60161000 Pakettransporter, 63110000 Godshantering, 64121000 Budtjänster med olika transportmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bilaga Kontaktuppgifter
Intern identifierare: 1796029-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa Föreskrifter
Intern identifierare: 1843756-1