96963-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Uppförande av vägräcken
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vägräcken inklusive montering 2020
Referensnummer: GNU 2020/92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233280 Uppförande av vägräcken
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avseer vägräcken inklusive montering för Falu, Avesta och Hedemora Kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233280 Uppförande av vägräcken, 34920000 Vägutrustning, 45000000 Anläggningsarbete, 34928100 Vägräcken
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen