Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Hyra av ljud, ljus, scen, video och personal – Stockholms Kulturfestival 2023
Referensnummer: KUL 2023/267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92370000 Ljudteknikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av ljud, ljus, scen, video och personal till Stockholms kulturfestival 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342400 Ljudanordningar, 45237000 Anläggningsarbeten för scener, 71318100 Ljustekniska tjänster, 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen