2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Panoramaröntgen, sensorer och kopplingsboxar
Beskrivning: Folktandvården Skåne AB kommer under våren 2026 att upphandla panoramaröntgen, sensorer och kopplingsboxar varvid vi nu önskar undersöka olika vägval inför upphandlingen. Detta för att säkerställa att kravställningen, främja konkurrensen och att det anpassas mot aktuella marknadsförutsättningar.
Intern identifierare: 2026-FTV0000xx
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling