2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av kompostavfall
Beskrivning: Uppdraget omfattar omhändertagande av kompostavfall. Avfallet består av kompostavfall från fastighetsnära insamling av trädgårdsavfall och komposterbart trädgårdsavfall från återvinningscentral. Entreprenören ska hämta avfallet på Moskogen respektive Storskogen avfallsanläggning (belägna i Kalmar respektive Oskarshamn) och därefter avsätta det till kompostering.
Intern identifierare: 24KSRRX1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000