97138-2022 - ResultatSverige-Sollentuna: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och anläggningsarbeten i Sollentuna kommun
Referensnummer: SK2020-0264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsentreprenad omfattar mark- och anläggningsarbeten såsom vägar, renovering av konstbyggnader, cykel- och gångbanor, växtbäddar, gräsytor m.m. inom Sollentuna kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen