97250-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Upphandlingskonsulttjänster
Referensnummer: 19/001072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med ramavtalsupphandlingen är att ge Sida möjlighet att avropa olika typer av upphandlingskonsulttjänsteuppdrag,
Fördelat på följande anbudsområden:
1. Varor och tjänster
2. Entreprenader
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen