97257-2020 - ResultatSverige-Solna: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för konsulttjänster inom VVS/VA-projektering
Referensnummer: UH-2020-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostadsstiftelsen Signalisten (nedan benämnd ”Beställaren”) inbjuder er härmed att ansöka om att lämna anbud avseende
Rubricerad tjänst.
Främst gäller de kommande uppdragen ny- och ombyggnadsprojekteringar i beställarens fastigheter.
Kommande uppdrag kan omfatta konsultuppdrag under hela eller delar av byggskede samt förvaltningsskede.
Även yttre VA projektering kan bli aktuell.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avbryts då endast en godtagbar ansökan inkom.
En förnyad upphandling för samma ramavtal kommer att annonseras inom kort.