9726-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Säljfrämjande åtgärder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säljkonsult
Referensnummer: 17/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342200 Säljfrämjande åtgärder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänst inom försäljning av konceptet Byggplatsen som arena, som verkar för att staden ska fortsatt vara attraktiv med vi bygger.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen