97331-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Hissmodernisering
Referensnummer: FV 2023-000010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar ombyggnad och modernisering av befintliga hissar inom Beställarens bestånd.
I entreprenörens åtagande ingår konstruktion, projektering, tillverkning, leverans samt montage till fullt färdig, besiktigad, godkänd och driftsatt anläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen