97340-2025 - Resultat
Sverige – Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar – Utförande av basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Boden i Norrbottens län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförande av basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Boden i Norrbottens län
Beskrivning: Basunderhåll väg på allmänna vägar i område Boden, Norrbottens län. Pågående kontrakt med kontraktstid 2021-09-01--2025-08-31 finns.
Intern identifierare: KOM-409741
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
Ytterligare klassificering (cpv): 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Utförande av basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Boden i Norrbottens län