97381-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning – AV-utrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAV-utrustning
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal för AV-utrustning med tillhörande installation och service. Även konsultation kopplat till uppdraget ingår. Mer information finns att tillgå i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102540:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning