97388-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Obligatorisk ventilationskontroll (OVK) och rengöring av ventilationskanaler
Referensnummer: 19/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Stockholmshem, inbjuder till anbudsgivning avseende OVK och rengöring ventilationskanaler, för löpande avrop under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen