Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksfordon
Referensnummer: UH-2020-168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av ett fabriksnytt biblioteksfordon som ska fungera som en vanlig biblioteksfilial. Specificerade krav framgår av dokumentet ”Kravspecifikation”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114000 Specialfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen