97420-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Husgeråd - köksutrustning, mindre köksmaskiner
Referensnummer: 2022-2258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av husgeråd till Kriminalvårdens verksamheter.
Nuvarande ramavtal löper ut 2022-05-30.
Anbud ska lämnas enligt förutsättningarna i upphandlingsunderlaget, kravspecifikation samt bifogat Prisformulär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen