Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Detaljprojektering av Vilbergsparken, Norrköpings kommun
Referensnummer: UH-2019-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, avser upphandla tekniska konsulttjänster för detaljprojektering av Vilbergsparken.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Information om EU-medel Kontraktet är knutet till projekt och/eller program som finansieras med EU-medel: nej