9750-2019 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Skadeförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Örnsköldsviks kommun motor 2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515000 Skadeförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Motorfordonsförsäkring för Örnsköldsviks kommun 2019 - 2021 med rätt till förlängning 2 år, ett år i sänder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66516000 Ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen