See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Östgötapendeln
Beskrivning: Uppdraget omfattar all operativ drift på Östgötapendeln såsom driftledning, operativ trafikplanering, fordonsunderhåll, ersättningstrafik samt kundvärdsfunktion. Uppdraget innefattar också att kommande trafikföretag är delaktig och proaktiv i Östgötatrafikens långsiktiga och strategiska utveckling av Östgötapendeln.
Föregående meddelande: 000487-2023
Intern identifierare: 2021/0575
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60210000 Kollektivtrafik med tåg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000