97516-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Cyklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp, service och reparation av cyklar och elcyklar
Referensnummer: Kst 2020/496
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett ramavtal gällande inköp, service och reparation av cyklar och elcyklar till Järfälla kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen