Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende leverans av levande gösungar för utsättning i naturvatten
Referensnummer: 2.3.2/2022/2115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03311000 Fisk
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm stad, idrottsförvaltningen inbjuder er att lämna anbud i upphandling av ramavtal för leverans av levande gösungar för utsättning i naturvatten runt Stockholms län och Stockholms
skärgård, enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument med bilagor.
Befintligt avtal gäller till och med 2023-02-28.
Nytt avtal från och med 2023-03-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03310000 Fisk, skaldjur och akvatiska produkter, 03311000 Fisk, 15212000 Fiskägg, 77850000 Fiskodling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen