Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48463000 Programvara för statistik, 48610000 Databassystem, 48810000 Informationssystem, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beskrivning av kontraktsföremålet
Partille kommun (Kommunen) är i behov av att teckna ett nytt avtal avseende ett verksamhetssystem för storkök. Kostdatasystemet ska hantera kommunens köks- och restaurangverksamhets kostplanering.
Kommunen avser att teckna ett avtal med Mashie Foodtech Solutions AB avseende denna tjänst med en avtalstid på upp till 4+2 år.