Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska engångshandskar och övrig vårdrelaterad skyddsmateriel
Referensnummer: KS 2021/1012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18424300 Engångshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun i samarbete med Linköping-, Valdemarsvik- och Finspångs kommuner inbjuder Er att lämna anbud på medicinska engångshandskar och övrig vårdrelaterad skyddsmateriel i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 67 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18424300 Engångshandskar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141420 Operationshandskar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se närmare beskrivning i upphandlingsdokumenten.