97649-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – TE Renovering och ombyggnation av flerbostadshus inom Sleipner 1, Ringstorp
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTE Renovering och ombyggnation av flerbostadshus inom Sleipner 1, Ringstorp
BeskrivningUpphandlingen avser renovering av flerbostadshus och i projektet ingår bl a arbete med markanläggning, fasader, balkonger, tak, badrum, installationer, kök. Detaljerade uppgifter angående entreprenadens omfattningen framgår av förfrågningsunderlaget i sin helhet, se AFB.32
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125042:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering