9768-2019 - ResultatSverige-Alingsås: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenörstjänster VVS- arbeten
Referensnummer: 18/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Alingsåshem m.fl, inbjuder härmed till anbudsgivning i upphandling avseende entreprenadtjänster gällande VVS- arbeten inom Alingsås kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331100 Installation av centralvärme, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avser entreprenadtjänster gällande VVS- arbeten inom ramavtal.
Uppdragen kan komma att gälla löpande service-, och underhållsarbeten, ny- och tillbyggnad samt ombyggnationer i beställarens fastighetsbestånd Uppdragen kommer också att avse avrop där åtgärder kan komma att beröra brukare eller hyresgäster som samtidigt vistas i lokalen eller byggnaden.