See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekt - uppdrag bygghandlingsprojektering, Nya Rosenlundsbadet
Beskrivning: Tekniska kontoret avser att handla upp en arkitektorganisation i syfte att ta fram bygghandlingar, förfrågningsunderlag och relationshandlingar för objektet. För att kunna utföra uppdraget avseende bygghandlingsprojektering inklusive upprättande av förfrågningsunderlag och relationshandlingar vill Tekniska kontoret att projektorganisationen består av: 1. Uppdragsansvarig arkitekt badhus 2. Landskapsarkitekt 3. Tillgänglighetssakkunnig, certifierad sakkunnig tillgänglighet TIL2 4. Storkökskonsult
Intern identifierare: 24/171
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71420000 Landskapsarkitektur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000