2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stängslingsarbeten för lantbruksdjur
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende Stängslingsarbeten för lantbruksdjur. Arbeten som kommer avropas från ramavtalet avser anläggning/uppsättning av stängsel för främst häst, nötkreatur och får. Tillsyn och reparation av befintliga stängsel kan också förkomma liksom enklare anläggningar för friluftslivet kopplat till stängslingsuppdrag.
Intern identifierare: 25/99
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45342000 Uppförande av stängsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000