Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-material
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39715300 VA-utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att beställaren ska teckna ramavtal med flera leverantörer av VA-material. För ytterligare beskrivning hänvisas till upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen