97764-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till miljökontoret Falu kommun
Referensnummer: GNU 2020/165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder till anbudsgivning för ärendesystem till Miljökontoret i Falu kommun enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48920000 Programvara för kontorsautomation, 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen