97771-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Reparation av däck, inklusive montering och balansering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och Service 2018
Referensnummer: UH-2018-146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun upphandlar behovet av däck, däckservice och däckförvaring.
Upphandlingen kommer att avslutas med elektronisk auktion. Kvalificerade leverantörer kommer att bjudas in per e-post till den avslutande auktionen.
Vid budgivning måste samma konto som vid anbudslämnande användas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering, 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen