97792-2020 - PlaneringSverige-Falun: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Periodiskt meddelande – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industrisanering
Referensnummer: FEV 19/0195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Våt miljö:
· Spolning och rengöring av kyltorn
· Spolning av ABS
· Spolning av avlopp
· Oljeavskiljare
Torr miljö:
· Sugning aska, spån, sand.
· Tubsotning av pannor och eldstadsrengöring
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen